İlhamını doğadan alan, zarafetiyle kendine hayran bırakan bambaşka bir dünya.

Gölyüzünde yaşam Sapanca Lake Villas’ta

Biz Sapanca Lake Villas’a bir “Göl Yüzü” projesi diyoruz. Doğanın içinde tepeden, panoramik olarak eşsiz bir seyir imkanı bulunan 19 villanın yer aldığı proje, kullanıcılarına gökyüzünün yeryüzüne yansıdığı göl manzarasıyla yepyeni bir yaşam hikayesi sunuyor.

İstanbul’a sadece 1 saat mesafede olan Sapanca, yazlık veya tatil kültüründen daha öte günlük yaşam için oldukça ideal bir konumda yer alıyor.

Sapanca Lake Villas’ta; dört yatak odası, iki yaşam alanı, beş banyo ve bir ebeveyn banyosu, bir hobi odası, çamaşırhane ve depoyu içeren odalar yer alıyor. Villalar ayrıca iki teras ve 1 balkondan oluşurken, 3 kat üzerine inşa edilmiş panoramik manzaralı 19 villa bulunmaktadır.

Her villada bulunan geniş ön terastan ve ön cephe yatak odalarından Sapanca Göl manzarasını keyifle izleyebilirsiniz.


• Toplam villa sayısı: 19 villa
• Kat sayısı: tripleks
• Konut tipleri: 6+2’dir.
• Villa donatıları: Açık yüzme havuzu, her villaya özel açık otopark yer alıyor.
• Sosyal donatıları arasında: Çocuk oyun parkı, basketbol sahası, yer alıyor. 7/24 güvenlik, kamera sistemi bulunuyor.

SAPANCA LAKE VILLAS | BY NEXONYA

Mimari Tasarım Hikayesi

Sapanca yerleşimi ile yanı başındaki ormanın kıyısında bir konut sitesi olarak tasarlanan Sapanca Lake Villas projesi, temel motivasyonunu topografya ile kurduğu ilişkiden alıyor.

Bir yamaç yerleşimi olarak nitelendirilebilecek olan proje arazinin mevcut eğiminden koşullanarak yeniden inşa edilen setlere yerleşen sıra villalardan oluşuyor. Villaların kapalı, açık ve yarı açık alanları arasındaki ilişkiler, gün ışığından en makul düzeyde faydalanmaya yönelik çabanın yanı sıra özel alanların mahremiyetini sürdürmeye yönelik bir dizi önlemi de beraberinde getiriyor.

Blok derinlikleri, bahçe mesafeleri ve planlamaya ilişkin çözümlemelerin temelinde yer alan orman ve göl ile görsel ilişkinin sürekliliğine ilişkin gayret, yapıların teraslarının birer peyzaj elemanı olarak ele alınmasının ve salt bakılan değil aynı zamanda konutlar tarafından da özel bahçeler olarak kullanılan açık mekanlar olarak düzlenmesine de imkan tanıyor.